Produkte > CORNELL DUBILIER > 160104K100C-F
160104K100C-F
160104K100C-F Cornell Dubilier
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.1uF 100V PET 10% (13 X 4 X 9.5mm) Radial Wound 10mm 125°C
auf Bestellung 525 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160104K100C-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160104K100C-F 160104K100C-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160.pdf Film Capacitors 100V .1uF 10%
auf Bestellung 394 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
160104K100C-F 160104K100C-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 160.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
auf Bestellung 1100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
160104K100C-F 160104K100C-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 160.pdf Film Capacitors 100V .1uF 10%
auf Bestellung 393 Stücke:
160104K100C-F 160104K100C-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 100V .1uF 10%
auf Bestellung 393 Stücke:
160104K100C-F 160104K100C-F Hersteller : Cornell Dubilier 160.pdf Cap Film 0.1uF 100V PET 10% (13 X 4 X 9.5mm) Radial Wound 10mm 125°C
Produkt ist nicht verfügbar
160104K100C-F Hersteller : Knowles Corporation 160.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 100nF; 100VDC; 10mm; ±10%; 13x4mm; 160; THT
Operating temperature: -55...105°C
Mounting: THT
Capacitance: 0.1µF
Lead length: 10mm
Terminal pitch: 10mm
Body dimensions: 13x4mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 100V DC