160105J100H-F
160105J100H-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 5% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
auf Bestellung 1023 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160105J100H-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 5% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160105J100H-F 160105J100H-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 1uF 100V 5%
auf Bestellung 58 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
160105J100H-F Hersteller : CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK CDUB-S-A0013947076-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK - 160105J100H-F - FILM CAPACITORS 1UF 100V 5
tariffCode: 85322900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 1498 Stücke:
160105J100H-F 160105J100H-F Hersteller : Cornell Dubilier 160.pdf Cap Film 1uF 100V PET 5% (18 X 7.5 X 13.5mm) Radial Wound 15mm 125°C