160105J250N-F
160105J250N-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
auf Bestellung 987 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160105J250N-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160105J250N-F Hersteller : Knowles Corporation 160.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 1uF; 250VDC; 22.5mm; ±5%; 26.5x8.5mm; 160; THT
Type of capacitor: polyester
Capacitance: 1µF
Tolerance: ±5%
Body dimensions: 26.5x8.5mm
Mounting: THT
Manufacturer series: 160
Operating temperature: -55...105°C
Operating voltage: 250V DC
Terminal pitch: 22.5mm
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 38
160105J250N-F Hersteller : CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK CDUB-S-A0013947076-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK - 160105J250N-F - CAPACITOR POLYESTER FILM FILM 1UF,
tariffCode: 85322900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 480 Stücke:
160105J250N-F 160105J250N-F Hersteller : Cornell Dubilier 160.pdf Cap Film 1uF 250V PET 5% (26.5 X 8.5 X 17mm) Radial Wound 22.5mm 125°C
Produkt ist nicht verfügbar
160105J250N-F 160105J250N-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160.pdf Film Capacitors 1uF 250V 5%
Produkt ist nicht verfügbar
160105J250N-F 160105J250N-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 1uF 250V 5%