160105K250N-F
160105K250N-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
160.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 250V 1uF 10%
auf Bestellung 928 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160105K250N-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160105K250N-F 160105K250N-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 250V 1uF 10%
auf Bestellung 928 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
160105K250N-F 160105K250N-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 160.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
auf Bestellung 1726 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
160105K250N-F 160105K250N-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160.pdf Film Capacitors 250V 1uF 10%
auf Bestellung 1028 Stücke:
160105K250N-F 160105K250N-F Hersteller : Cornell Dubilier 160.pdf Cap Film 1uF 250V PET 10% (26.5 X 8.5 X 17mm) Radial Wound 22.5mm 125°C