Produkte > KNOWLES CORPORATION > 160222J1000C-F
160222J1000C-F
160222J1000C-F Knowles Corporation
160.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 2200pF; 1kVDC; 10mm; ±5%; 13x4mm; 160; THT
Type of capacitor: polyester
Mounting: THT
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 2.2nF
Terminal pitch: 10mm
Body dimensions: 13x4mm
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: 160
Operating voltage: 1kV DC
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 136
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160222J1000C-F Knowles Corporation
Description: CAP FILM 2200PF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 pF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160222J1000C-F 160222J1000C-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160.pdf Film Capacitors 1kV 0.0022uF 55
auf Bestellung 189 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
160222J1000C-F 160222J1000C-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 160.pdf Description: CAP FILM 2200PF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 pF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
auf Bestellung 1203 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
160222J1000C-F 160222J1000C-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 1kV 0.0022uF 55