Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 160272J1000C-F
160272J1000C-F
160272J1000C-F Cornell Dubilier - CDE
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 0.0027uF 1kV 5%
auf Bestellung 2629 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160272J1000C-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 2700PF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 pF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160272J1000C-F 160272J1000C-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 160.pdf Film Capacitors 0.0027uF 1kV 5%
auf Bestellung 2629 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
160272J1000C-F 160272J1000C-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 0.0027uF 1kV 5%
160272J1000C-F Hersteller : CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK CDUB-S-A0013947076-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK - 160272J1000C-F - FILM CAPACITORS 0.0027UF 1KV 5
tariffCode: 85322900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
160272J1000C-F 160272J1000C-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 160.pdf Description: CAP FILM 2700PF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 pF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)