Produkte > CORNELL DUBILIER > 160473J250C-F
160473J250C-F
160473J250C-F Cornell Dubilier
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.047uF 250V PET 5% (13 X 4 X 9.5mm) Radial Wound 10mm 125°C
auf Bestellung 2273 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 143
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160473J250C-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160473J250C-F 160473J250C-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160.pdf Film Capacitors 0.047uF 250V 5%
auf Bestellung 926 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
160473J250C-F 160473J250C-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 160.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
auf Bestellung 2536 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
160473J250C-F 160473J250C-F Hersteller : Cornell Dubilier 160.pdf Cap Film 0.047uF 250V PET 5% (13 X 4 X 9.5mm) Radial Wound 10mm 125°C