160473K630G-F
160473K630G-F Knowles / Illinois Capacitor
160.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.047uF 630V 10%
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160473K630G-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote 160473K630G-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160473K630G-F 160473K630G-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 160.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)