Produkte > CORNELL DUBILIER > 160684K100G-F
160684K100G-F
160684K100G-F Cornell Dubilier
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.68uF 100V PET 10% (18 X 6 X 12mm) Radial Wound 15mm 125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160684K100G-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote 160684K100G-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160684K100G-F 160684K100G-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 160.pdf Description: CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
160684K100G-F 160684K100G-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160.pdf Film Capacitors 0.68uF 100V 10%
160684K100G-F 160684K100G-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 0.68uF 100V 10%