160NHG01B
160NHG01B Bussmann / Eaton
Eaton_bus_ele_ds_2142_nh_din_dual_indication_fuse_-1774689.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Specialty Fuses 160A 500V GL/GG SIZE 01 DUAL IN
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160NHG01B Bussmann / Eaton
Description: FUSE SQUARE 160A 500VAC/250VDC, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.953" L x 1.181" W x 1.969" H (75.00mm x 30.00mm x 50.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 160A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Weitere Produktangebote 160NHG01B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160NHG01B Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf Description: FUSE SQUARE 160A 500VAC/250VDC
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.953" L x 1.181" W x 1.969" H (75.00mm x 30.00mm x 50.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 160A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC