160NHG1B
160NHG1B Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.160NHG1B.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NH FUSE 160A 500V GG SIZE 1 DUAL
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 160A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE
Class: gG/gL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160NHG1B Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NH FUSE 160A 500V GG SIZE 1 DUAL, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 160A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Class: gG/gL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC.
Weitere Produktangebote 160NHG1B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160NHG1B Hersteller : Bussmann / Eaton etons02489_1-2264159.pdf Specialty Fuses NH FUSE 160A 500V GG SIZE 1 DUAL IND