Produkte > MINEBEAMITSUMI > 1611RL-04W-B80-B00
1611RL-04W-B80-B00
1611RL-04W-B80-B00 MinebeaMitsumi
1611rl-04w-b80-b00.pdf
Hersteller: MinebeaMitsumi
DC Fan Axial Ball Bearing 12V 7V to 13.2V 19.4CFM 60dB 40 X 40 X 28mm
auf Bestellung 167 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1611RL-04W-B80-B00 MinebeaMitsumi
Description: FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 18000 RPM, Air Flow: 19.4 CFM (0.543m³/min), Width: 28.00mm, Weight: 0.106 lb (48.08 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, UL, VDE, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 60.0dB, Static Pressure: 1.611 in H2O (402.0 Pa), Part Status: Obsolete, Power (Watts): 7.44 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1611RL-04W-B80-B00 1611RL-04W-B80-B00 Hersteller : NMB Technologies Corporation 1611RL.pdf Description: FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 18000 RPM
Air Flow: 19.4 CFM (0.543m³/min)
Width: 28.00mm
Weight: 0.106 lb (48.08 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, UL, VDE
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 60.0dB
Static Pressure: 1.611 in H2O (402.0 Pa)
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 7.44 W
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
1611RL-04W-B80-B00 1611RL-04W-B80-B00 Hersteller : NMB Technologies 1611rl-769075.pdf DC Fans DC Axial Fan, 40x28mm, 12VDC, 19.4CFM, Rib, 2-Wire