163CMQ100
163CMQ100 SMC Diode Solutions
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE MODULE SCHOT 100V TO-249AA
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-249AA
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package: TO-249AA
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 80 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 100 V
auf Bestellung 145 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 163CMQ100 SMC Diode Solutions
Description: DIODE MODULE SCHOT 100V TO-249AA, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-249AA, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Supplier Device Package: TO-249AA, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 80 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 100 V.