Produkte > CORNELL DUBILIER > 167104J100A-F
167104J100A-F
167104J100A-F Cornell Dubilier
167-184.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.1uF 100V PET 5%( 10.5 X 4 X 9mm) Radial Wound 7.5mm 125°C Bulk
auf Bestellung 1525 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 85
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 167104J100A-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
167104J100A-F 167104J100A-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 167-184.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
auf Bestellung 755 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
167104J100A-F 167104J100A-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 167_184.pdf Film Capacitors 0.1uF 100V 5%
auf Bestellung 1396 Stücke:
167104J100A-F Hersteller : Knowles Corporation 167-184.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 0.1uF; 100VDC; 7.49mm; ±5%; 10.5x3.5mm; 167
Mounting: THT
Type of capacitor: polyester
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 0.1µF
Terminal pitch: 7.49mm
Lead length: 7.5mm
Body dimensions: 10.5x3.5mm
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 100V DC
Manufacturer series: 167
Mindestbestellmenge: 103
167104J100A-F 167104J100A-F Hersteller : Cornell Dubilier 167-184.pdf Cap Film 0.1uF 100V PET 5%( 10.5 X 4 X 9mm) Radial Wound 7.5mm 125°C Bulk