167224J63A-F
167224J63A-F Cornell Dubilier Knowles
167-184.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
auf Bestellung 408 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 167224J63A-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
167224J63A-F 167224J63A-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 167_184.pdf Film Capacitors 0.22uF 63V 5%
auf Bestellung 667 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
167224J63A-F Hersteller : Knowles Corporation 167-184.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 0.22uF; 63VDC; 7.49mm; ±5%; 10.5x3.5mm; 167
Mounting: THT
Type of capacitor: polyester
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 0.22µF
Terminal pitch: 7.49mm
Body dimensions: 10.5x3.5mm
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 63V DC
Manufacturer series: 167
auf Bestellung 463 Stücke:
Mindestbestellmenge: 47
167224J63A-F 167224J63A-F Hersteller : Cornell Dubilier 167-184.pdf Cap Film 0.22uF 63V PET 5%( 10.5 X 4 X 9mm) Radial Wound 7.5mm 125°C Bulk