16CTQ100
Produktcode: 177303
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 16CTQ100
  • DIODE, SCHOTTKY 100V 2X8A
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage Vrrm:100V
  • Av Current If:8A
  • Max Voltage Vf:0.72V
  • Case Style:TO-220AB
  • No. of Pins:3
  • Diode Case Style:TO-220AB
  • Current If @ Vf:8A
  • Forward Current:8A
  • Forward Voltage:0.58V
  • Max Current Ifs:850A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
16CTQ100 16CTQ100 Hersteller : SMC Diode Solutions 16CTQ80(100)(S)(-1)%20N0610%20REV.B.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V
auf Bestellung 4853 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
16CTQ100 Hersteller : Vishay 16CTQ80(100)(S)(-1)%20N0610%20REV.B.pdf 16CTQ%20Series.pdf 16A; 100V package: tube; 16CTQ100  diode Schottky DS 16CTQ100
Anzahl je Verpackung: 50 Stücke
auf Bestellung 47 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
16CTQ100 Hersteller : SMC Diode Solutions 16CTQ80(100)(S)(-1)%20N0610%20REV.B.pdf 16CTQ%20Series.pdf DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO-220AB Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
16CTQ100 16CTQ100 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 16CTQ%20Series.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A