16RIA120
16RIA120 Solid State Inc.
10RIA-16RIA-22RIA-25RIA-series-ssi.pdf
Hersteller: Solid State Inc.
Description: SCR THYRISTOR 25 AMP TO 48
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-208AA, TO-48-3, Stud
Mounting Type: Stud Mount
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 100 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 60 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 395A, 415A
Current - On State (It (AV)) (Max): 16 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.75 V
Current - Off State (Max): 10 mA
Supplier Device Package: TO-48
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 35 A
Voltage - Off State: 1.2 kV
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 16RIA120 Solid State Inc.
Description: SCR THYRISTOR 25 AMP TO 48, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-208AA, TO-48-3, Stud, Mounting Type: Stud Mount, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 100 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 60 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 395A, 415A, Current - On State (It (AV)) (Max): 16 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.75 V, Current - Off State (Max): 10 mA, Supplier Device Package: TO-48, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 35 A, Voltage - Off State: 1.2 kV.
Weitere Produktangebote 16RIA120
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
16RIA120 16RIA120 Hersteller : Vishay vs-16ria.pdf SCR 1200V 35A(RMS) 360A 3-Pin TO-48