Produkte > CORNELL DUBILIER > 171472J630C-F
171472J630C-F
171472J630C-F Cornell Dubilier
171.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.0047uF 630V PP 5% (13 X 4 X 9.5mm) Radial Wound 10mm 105°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 171472J630C-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).
Weitere Produktangebote 171472J630C-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
171472J630C-F 171472J630C-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 171.pdf Description: CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
171472J630C-F 171472J630C-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 171.pdf Film Capacitors 0.0047uF 630V 5%