17250VA-48R-GA-00
17250VA-48R-GA-00 NMB Technologies Corporation
17250VA_IP69K.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 172.7X50.8MM 48VDC
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Round - 172.7mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 4600 RPM
Air Flow: 346.1 CFM (9.69m³/min)
Width: 50.80mm
Weight: 2.1 lbs (952.5 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Ingress Protection: IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 62.0dB
Static Pressure: 1.250 in H2O (312.0 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 43.2 W
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 17250VA-48R-GA-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 172.7X50.8MM 48VDC, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Round - 172.7mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 4600 RPM, Air Flow: 346.1 CFM (9.69m³/min), Width: 50.80mm, Weight: 2.1 lbs (952.5 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Ingress Protection: IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 62.0dB, Static Pressure: 1.250 in H2O (312.0 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 43.2 W.
Weitere Produktangebote 17250VA-48R-GA-00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
17250VA-48R-GA-00 17250VA-48R-GA-00 Hersteller : NMB Technologies 17250VA_48R_GA_00-1860295.pdf DC Fans DC Axial Fan, 172x50mm, 48VDC, 345.9CFM, Flange, Ball Bearing, Lead Wires, IP68/IP69K Rated
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
17250VA-48R-GA-00 17250VA-48R-GA-00 Hersteller : MinebeaMitsumi 17250va-48r-ga-00.pdf DC Fan Axial Ball Bearing 48V 38V to 52.8V 346CFM 62dB 172.7 X 50.8mm