174HC1700K2SM6
174HC1700K2SM6 Cornell Dubilier Knowles
HC1.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.17UF 10% 700VAC CHASS
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 700V
Height - Seated (Max): 1.201" (30.50mm)
Capacitance: 0.17 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms
Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 174HC1700K2SM6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.17UF 10% 700VAC CHASS, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 700V, Height - Seated (Max): 1.201" (30.50mm), Capacitance: 0.17 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms, Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
174HC1700K2SM6 Hersteller : Cornell Dubilier HC1.pdf Conduction Cooled (High Density Resonant)
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 28 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 4 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
Produkt ist nicht verfügbar
174HC1700K2SM6 174HC1700K2SM6 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HC1.pdf Film Capacitors 0.17uF 700Vac 150KVAR 2SM6