Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1808AA101MAT1A
1808AA101MAT1A
1808AA101MAT1A KYOCERA AVX Components
avx-hv_mlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 100pF 1000V C0G 20% Pad SMD 1808 125°C T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1808AA101MAT1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1808, Tolerance: ±20%, Features: High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 1808 (4520 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Capacitance: 100 pF.
Weitere Produktangebote 1808AA101MAT1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1808AA101MAT1A 1808AA101MAT1A Hersteller : KYOCERA AVX Components avxhvmlcc.pdf Cap Ceramic 100pF 1000V C0G 20% Pad SMD 1808 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
1808AA101MAT1A 1808AA101MAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Description: CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1808
Tolerance: ±20%
Features: High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 1808 (4520 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.057" (1.45mm)
Capacitance: 100 pF
Produkt ist nicht verfügbar
1808AA101MAT1A 1808AA101MAT1A Hersteller : AVX aphvc-346708.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1KV 100pF C0G 1808 20% Tol HI VOLT
1808AA101MAT1A 1808AA101MAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX_HV_MLCC-3084817.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1KV 100pF C0G 1808 2 0% Tol HV