Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 180R560JW500XT1K
180R560JW500XT1K
180R560JW500XT1K KYOCERA AVX Components
180r.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 56pF 500V C0G 5% Pad SMD 175°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 180R560JW500XT1K KYOCERA AVX Components
Description: MLC A/B/R, Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 0709 (1823 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.070" L x 0.090" W (1.78mm x 2.29mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.115" (2.92mm), Capacitance: 56 pF.
Weitere Produktangebote 180R560JW500XT1K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
180R560JW500XT1K Hersteller : KYOCERA AVX 180r.pdf Description: MLC A/B/R
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 0709 (1823 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.070" L x 0.090" W (1.78mm x 2.29mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.115" (2.92mm)
Capacitance: 56 pF