Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 18121C225K4Z2A
18121C225K4Z2A
18121C225K4Z2A KYOCERA AVX Components
automlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 2.2uF 100V X7R 10% Pad SMD 1812 FlexiTerm 125°C Automotive T/R
auf Bestellung 501 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 111
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 18121C225K4Z2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Boardflex Sensitive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.040" (1.02mm), Capacitance: 2.2 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
18121C225K4Z2A 18121C225K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX Components automlcc.pdf Cap Ceramic 2.2uF 100V X7R 10% Pad SMD 1812 FlexiTerm 125°C Automotive T/R
auf Bestellung 501 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 104
18121C225K4Z2A 18121C225K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX FlexitermMLCC.pdf Description: CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.040" (1.02mm)
Capacitance: 2.2 µF
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 2.2 µF
auf Bestellung 1568 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
18121C225K4Z2A 18121C225K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCC-2952695.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT NEW GLOBAL PN KAF43JR72A225KV 100V 2.2uF X7R 1812 10% Tol
auf Bestellung 273 Stücke:
18121C225K4Z2A 18121C225K4Z2A Hersteller : AVX AutoMLCC-777028.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 2.2uF X7R 1812 10% Tol