Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1812B105K500PT
1812B105K500PT
1812B105K500PT Knowles Novacap
1763_Commercial_Chip_C0G.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Features: Epoxy Mountable
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 1 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1812B105K500PT Knowles Novacap
Description: CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Features: Epoxy Mountable, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 1 µF.
Weitere Produktangebote 1812B105K500PT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±10%
Features: Epoxy Mountable
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: SMPS Filtering
Capacitance: 1 µF