Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1812B473J101PT
1812B473J101PT
1812B473J101PT Knowles Novacap
X7R
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CERAMIC CAPACITOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: Epoxy Mountable
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 0.047 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1812B473J101PT Knowles Novacap
Description: CERAMIC CAPACITOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: Epoxy Mountable, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 0.047 µF.
Weitere Produktangebote 1812B473J101PT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1812B473J101PT 1812B473J101PT Hersteller : Knowles Novacap X7R Description: CERAMIC CAPACITOR
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Features: Epoxy Mountable
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: SMPS Filtering
Capacitance: 0.047 µF