Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1812GC472KAZ1ASB
1812GC472KAZ1ASB
1812GC472KAZ1ASB KYOCERA AVX Components
flexitermhv.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.0047uF 2000V X7R 10% Pad SMD 1812 FlexiTerm 125°C Low ESR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1812GC472KAZ1ASB KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Capacitance: 4700 pF.
Weitere Produktangebote 1812GC472KAZ1ASB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1812GC472KAZ1A\SB 1812GC472KAZ1A\SB Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Capacitance: 4700 pF