Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1812S274M101NT
1812S274M101NT
1812S274M101NT Knowles Novacap
C0G_Commercial.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CERAMIC CAPACITOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: X8R
Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 0.27 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1812S274M101NT Knowles Novacap
Description: CERAMIC CAPACITOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: X8R, Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 0.27 µF.
Weitere Produktangebote 1812S274M101NT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X8R
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.27 µF