Produkte > NORCOMP > 182-037-213R531
182-037-213R531
182-037-213R531 NorComp
EDAC_182-YYY-213RYY1_rev17.pdf
Hersteller: NorComp
D-Sub Standard Connectors Female .318" Footprint D-Sub 37 Position Right Angle PCB Dip Solder
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 182-037-213R531 NorComp
Description: CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR, Features: Board Lock, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 37, Number of Rows: 2, Contact Type: Signal, Flange Feature: Housing/Shell (4-40), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Contact Finish Thickness: FLASH, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated, Shell Size, Connector Layout: 4 (DC, C), Part Status: Active, Backset Spacing: 0.318" (8.08mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
182-037-213R531 182-037-213R531 Hersteller : NorComp Inc. 182-YYY-213RYY1.pdf Description: CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
Features: Board Lock
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 37
Number of Rows: 2
Contact Type: Signal
Flange Feature: Housing/Shell (4-40)
Termination: Solder
Connector Style: D-Sub
Contact Finish Thickness: FLASH
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated
Shell Size, Connector Layout: 4 (DC, C)
Part Status: Active
Backset Spacing: 0.318" (8.08mm)
auf Bestellung 1273 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
182-037-213R531 Hersteller : NorComp 182-YYY-213RYY1.pdf Conn D-Subminiature F 37 POS 1.38mm Solder RA Thru-Hole 37 Terminal 1 Port