Produkte > KYOCERA AVX > 18251C394KAT2A
18251C394KAT2A
18251C394KAT2A KYOCERA AVX
X7RDielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.39UF 100V X7R 1825
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1825 (4564 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.39 µF
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 18251C394KAT2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.39UF 100V X7R 1825, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 1825 (4564 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.39 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
18251C394KAT2A 18251C394KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 0.39UF 100V X7R 1825
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.39 µF
auf Bestellung 2595 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
18251C394KAT2A 18251C394KAT2A Hersteller : Kyocera AVX X7RDielectric-2943470.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V .39uF X7R 1825 10% Tol A 581-18251C394KAT4A
auf Bestellung 817 Stücke:
18251C394KAT2A 18251C394KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.39uF 100V X7R 10% Pad SMD 1825 125°C T/R