Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 18255C474KAT2A
18255C474KAT2A
18255C474KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Pad SMD 1825 125°C T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 18255C474KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.47UF 50V X7R 1825, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1825 (4564 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.087" (2.21mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
18255C474KAT2A 18255C474KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Pad SMD 1825 125°C T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
18255C474KAT2A 18255C474KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGM_X7R.pdf Description: CAP CER 0.47UF 50V X7R 1825
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1825 (4564 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.087" (2.21mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
Mindestbestellmenge: 14
18255C474KAT2A 18255C474KAT2A Hersteller : Kyocera AVX KGM_X7R.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM44CR71H474KV NEW GLOBAL PN 50V 0.47uF A 581-KGM44CR71H474KV
Mindestbestellmenge: 3
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
18255C474KAT2A 18255C474KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGM_X7R.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 470nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 1825; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Mounting: SMD
Kind of capacitor: MLCC
Dielectric: X7R
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 0.47µF
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 50V