Produkte > KYOCERA AVX > 1825GC153MAZ1A
1825GC153MAZ1A
1825GC153MAZ1A KYOCERA AVX
HV-FlexitermMLCC.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.015UF 2KV X7R 1825
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1825 (4564 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.134" (3.40mm)
Capacitance: 0.015 µF
auf Bestellung 1871 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1825GC153MAZ1A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.015UF 2KV X7R 1825, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: Soft Termination, High Voltage, Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1825 (4564 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.134" (3.40mm), Capacitance: 0.015 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1825GC153MAZ1A 1825GC153MAZ1A Hersteller : KYOCERA AVX HV-FlexitermMLCC.pdf Description: CAP CER 0.015UF 2KV X7R 1825
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 0.015 µF
auf Bestellung 1890 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
1825GC153MAZ1A 1825GC153MAZ1A Hersteller : KYOCERA AVX Components hv-flexitermmlcc.pdf Cap Ceramic 0.015uF 2000V X7R 20% Pad SMD 1825 FlexiTerm 125°C T/R