Produkte > CORNELL DUBILIER > 185274J63RCA-F
185274J63RCA-F
185274J63RCA-F Cornell Dubilier
168185.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.27uF 63V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 185274J63RCA-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.27UF 5% 63VDC RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.27 µF, Size / Dimension: 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm).
Weitere Produktangebote 185274J63RCA-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
185274J63RCA-F 185274J63RCA-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 168-185.pdf Description: CAP FILM 0.27UF 5% 63VDC RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.27 µF
Size / Dimension: 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
185274J63RCA-F 185274J63RCA-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 168-185.pdf Film Capacitors 0.27uF 63V
185274J63RCA-F 185274J63RCA-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 168-185.pdf Film Capacitors 0.27uF 63V
185274J63RCA-F 185274J63RCA-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 168_185.pdf Film Capacitors 0.27uF 63V