185MKP275KG
185MKP275KG Cornell Dubilier Knowles
MKP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.8UF 10% 310VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 0.917" (23.30mm)
Capacitance: 1.8 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.492" W (26.00mm x 12.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 185MKP275KG Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.8UF 10% 310VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 0.917" (23.30mm), Capacitance: 1.8 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.492" W (26.00mm x 12.50mm).
Weitere Produktangebote 185MKP275KG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
185MKP275KG 185MKP275KG Hersteller : Illinois Capacitor / CDE MKP%20series-553031.pdf Film Capacitors 1.8uF 10% tol. FILM