Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM1885C2A180JA16D
GCM1885C2A180JA16D
GCM1885C2A180JA16D Murata Electronics
GCM1885C2A180JA16-01.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 18 pF
auf Bestellung 48000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1885C2A180JA16D Murata Electronics
Description: CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 18 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 18pF; 100V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 18pF
Operating voltage: 100V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Manufacturer series: GCM
Kind of capacitor: MLCC
auf Bestellung 2843 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 715
GCM1885C2A180JA16D GCM1885C2A180JA16D Hersteller : Murata Electronics GCM1885C2A180JA16-01.pdf Description: CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 100V
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 18 pF
Mindestbestellmenge: 125
GCM1885C2A180JA16D GCM1885C2A180JA16D Hersteller : Murata Electronics GCM1885C2A180JA16_01A-3143141.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 18 pF 100 VDC 5% 0603 C0G (NP0) AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 18
GCM1885C2A180JA16D Hersteller : MURATA GCM1885C2A180JA16-01.pdf 06+
GCM1885C2A180JA16D Hersteller : Murata GCM1885C1H821JA16D.pdf Конденсатор керамічний smd, С = 18 пФ, U, В = 100, Розм = 0603, Точн., % = 5, ТКЄ = NPO, Опис Конденсатор керамічний smd, Тип сер. = GCM,... Група товару: Конденсатори Корпус: 0603 Од. вим: 100 шт
Anzahl je Verpackung: 4000 Stücke
verfügbar 35 Stücke:
18PF 100V C0G/NP0 0603 (GCM1885C2A180JA16D - Murata)