18TQ045S
18TQ045S SMC Diode Solutions
18TQ035S%2018TQ045S%20N2261%20REV.A.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 35V 18A D2PAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 1400pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 18A
Supplier Device Package: D2PAK
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 18 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 mA @ 45 V
auf Bestellung 686 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 18TQ045S SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 35V 18A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 1400pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 18A, Supplier Device Package: D2PAK, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 18 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote 18TQ045S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
18TQ045S Hersteller : IR 18TQ035S%2018TQ045S%20N2261%20REV.A.pdf 07+ TO-263
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
18TQ045S 18TQ045S Hersteller : SMC Diode Solutions 18TQ035S%2018TQ045S%20N2261%20REV.A.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 35V 18A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active