Produkte > AMETHERM > 1DA101K-EC
1DA101K-EC
1DA101K-EC Ametherm
NTC_Thermistors_web.pdf
Hersteller: Ametherm
Description: THERMISTOR NTC 100OHM 2891K DISC
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc, 2.5mm Dia x 1.5mm W
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B0/50: 2859K
B25/50: 2891K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 100
Resistance Tolerance: ±10%
Length - Lead Wire: 0.98" (25.00mm)
Power - Max: 500 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1DA101K-EC Ametherm
Description: THERMISTOR NTC 100OHM 2891K DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Disc, 2.5mm Dia x 1.5mm W, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, B0/50: 2859K, B25/50: 2891K, B25/85: 2916K, B25/100: 2924K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 100, Resistance Tolerance: ±10%, B25/75: 2910K, Length - Lead Wire: 0.98" (25.00mm), Power - Max: 500 mW.
Weitere Produktangebote 1DA101K-EC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1DA101K-EC 1DA101K-EC Hersteller : Ametherm disc-and-chip-ntc-thermistors NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 100ohm 10% 3000 Beta EPOXY COATED
Produkt ist nicht verfügbar
1DA101K-EC 1DA101K-EC Hersteller : Vishay / Ametherm NTC_Thermistors_web.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 100ohm 10% 3000 Beta EPOXY COATED