1N2812RB Microchip Technology
8915-lds-0076-pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 14V 50W TO204AD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: TO-204AD
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 14 V
Impedance (Max) (Zzt): 1.2 Ohms
Supplier Device Package: TO-204AD (TO-3)
Power - Max: 50 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 10.6 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N2812RB Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 14V 50W TO204AD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: TO-204AD, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 14 V, Impedance (Max) (Zzt): 1.2 Ohms, Supplier Device Package: TO-204AD (TO-3), Power - Max: 50 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 10.6 V.