1N2970RB
1N2970RB Microchip Technology
8914-lds-0075-datasheet
Hersteller: Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 6.8V 10W DO213AA
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V
Impedance (Max) (Zzt): 1.2 Ohms
Supplier Device Package: DO-213AA
Power - Max: 10 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 5.2 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N2970RB Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 6.8V 10W DO213AA, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V, Impedance (Max) (Zzt): 1.2 Ohms, Supplier Device Package: DO-213AA, Power - Max: 10 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 5.2 V.
Weitere Produktangebote 1N2970RB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N2970RB 1N2970RB Hersteller : Microchip Technology 1N2970B-3015B.1N3993A-3998A.pdf Zener Diodes 6.8V 370mA 1.2 Ohms Reverse Voltage Regulator Stud-Mount