Produkte > VISHAY > 1N4004-E3/73
1N4004-E3/73
1N4004-E3/73 Vishay
doc88503.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Switching 400V 1A 2-Pin DO-41 Ammo
auf Bestellung 108000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N4004-E3/73 Vishay
Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N4004-E3/73 1N4004-E3/73 Hersteller : Vishay doc88503.pdf Diode Switching 400V 1A 2-Pin DO-41 Ammo
auf Bestellung 108000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27000
1N4004-E3/73 1N4004-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1n4001.pdf Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V
Mindestbestellmenge: 713
1N4004-E3/73 1N4004-E3/73 Hersteller : VISHAY 1n4001.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 400V; 1A; Ammo Pack; Ifsm: 30A; DO41
Case: DO41
Mounting: THT
Kind of package: Ammo Pack
Capacitance: 15pF
Load current: 1A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 1.1V
Type of diode: rectifying
Max. forward impulse current: 30A
Max. off-state voltage: 0.4kV
Mindestbestellmenge: 278
1N4004-E3/73 1N4004-E3/73 Hersteller : Vishay Semiconductors 1n4001.pdf Rectifiers Vr/400V Io/1A
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
auf Bestellung 471 Stücke:
Mindestbestellmenge: 21
Produkt ist nicht verfügbar
1N4004-E3\73 1N4004-E3\73 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 1A,400V,STD,SILASTIC RECT.