1N4004E-E3/73
1N4004E-E3/73 Vishay Semiconductors
1n4001.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers Vr/400V Io/1A
auf Bestellung 14661 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N4004E-E3/73 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V.
Weitere Produktangebote 1N4004E-E3/73
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N4004E-E3/73 1N4004E-E3/73 Hersteller : Vishay doc88503.pdf Diode Switching 400V 1A 2-Pin DO-41 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
1N4004E-E3/73 1N4004E-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1n4001.pdf Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V
Packaging: Tape & Box (TB)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
1N4004E-E3\73 1N4004E-E3\73 Hersteller : Vishay Rectifiers 1A,400V,SILASTIC RECT,DO41E