Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > 1N4004GPE-E3/73
1N4004GPE-E3/73
1N4004GPE-E3/73 Vishay Semiconductors
1n4001gp.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers Vr/400V Io/1A Glass Passivated
auf Bestellung 7627 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N4004GPE-E3/73 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2 µs, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 8pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 1 A, Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1, Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 400, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V.
Weitere Produktangebote 1N4004GPE-E3/73
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N4004GPE-E3/73 1N4004GPE-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1n4001gp.pdf Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2 µs
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 8pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 1 A
Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1
Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 400
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V
Produkt ist nicht verfügbar
1N4004GPE-E3\73 1N4004GPE-E3\73 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 1A,400V,SUPERT,NOT FOR NEW DESIGN