1N4483US
1N4483US Sensitron Semiconductors
5080.pdf
Hersteller: Sensitron Semiconductors
Zener Diode Single 56V 70Ohm 1500mW 2-Pin MELF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N4483US Sensitron Semiconductors
Description: DIODE ZENER, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: SQ-MELF, A, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V, Impedance (Max) (Zzt): 70 Ohms, Supplier Device Package: A, SQ-MELF, Power - Max: 1.5 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 nA @ 44.8 V.
Weitere Produktangebote 1N4483US
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: SQ-MELF, A
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V
Impedance (Max) (Zzt): 70 Ohms
Supplier Device Package: A, SQ-MELF
Power - Max: 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 nA @ 44.8 V
Produkt ist nicht verfügbar
1N4483US 1N4483US Hersteller : Microchip Technology 1N4460US_1N4496US_1N6485US_1NN6491US-3442174.pdf Zener Diodes 56V 70 Ohms Voltage Regulator SQ SMT
1N4483US 1N4483US Hersteller : Semtech 1n4460us_1n4496us-1276981.pdf Zener Diodes 56V ZENER 1.5W