1N5188US
1N5188US Microchip Technology
SD61A%2C+1N5186US_1N5190US%2C+MIL-PRF-19500-424.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: DIODE STANDARD 400V 3A B AXIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: B, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 250 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: B, Axial
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 9 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 400 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5188US Microchip Technology
Description: DIODE STANDARD 400V 3A B AXIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: B, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 250 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 3A, Supplier Device Package: B, Axial, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 9 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 400 V.
Weitere Produktangebote 1N5188US
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5188US 1N5188US Hersteller : Microchip Technology SD61A,+1N5186US_1N5190US,+MIL-PRF-19500-424.pdf Rectifiers 480V 3A UFR,FRR SQ SMT