1N5223BE3
1N5223BE3 Microchip Technology
150_1N5221%20-%201N5281B.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 2.7V 500MW DO7
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-204AA, DO-7, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms
Supplier Device Package: DO-7
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 75 µA @ 1 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5223BE3 Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 2.7V 500MW DO7, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AA, DO-7, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TA), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V, Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms, Supplier Device Package: DO-7, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 75 µA @ 1 V.
Weitere Produktangebote 1N5223BE3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5223BE3 Hersteller : Microchip Technology 1N5221B_1THRU1N5281B_1.pdf Zener Diodes 2.7V 30? Voltage Regulator