1N5225B-TR
1N5225B-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
1n5221.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 3V 500MW DO204AH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3 V
Impedance (Max) (Zzt): 29 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V
auf Bestellung 6070 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5225B-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: VOLTAGE REGULATOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3 V, Impedance (Max) (Zzt): 29 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5225B-TR 1N5225B-TR Hersteller : Vishay Semiconductors 1n5221.pdf Zener Diodes 3.0 Volt 0.5W 5%
auf Bestellung 44664 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
1N5225B-TR 1N5225B-TR Hersteller : Vishay 1n5221.pdf Diode Zener Single 3V 5% 500mW 2-Pin DO-35 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
1N5225B/TR 1N5225B/TR Hersteller : Microchip Technology 1n5242e3.pdf Diode Zener Single 3V 5% 500mW 2-Pin DO-35 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
1N5225B-TR 1N5225B-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1n5221.pdf Description: DIODE ZENER 3V 500MW DO204AH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 29 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Impedance (Max) (Zzt): 29 Ohms
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA