1N5226BE3
1N5226BE3 Microchip Technology
1N5221%20-%201N5281B%2C%20e3%20DO-35.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 3.3V 500MW DO204AH
Packaging: Bag
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V
Impedance (Max) (Zzt): 28 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 1 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5226BE3 Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 3.3V 500MW DO204AH, Packaging: Bag, Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V, Impedance (Max) (Zzt): 28 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 1 V.