1N5227BE3 Microchip Technology
1n5242e3.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Diode Zener Single 3.6V 5% 500mW 2-Pin DO-35
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5227BE3 Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 3.6V 500MW DO204AH, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TA), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 24 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 µA @ 1 V.
Weitere Produktangebote 1N5227BE3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5227BE3 Hersteller : Microchip Technology 1n5242e3.pdf Diode Zener Single 3.6V 5% 500mW 2-Pin DO-35
Produkt ist nicht verfügbar
1N5227BE3 1N5227BE3 Hersteller : Microchip Technology LDS-0232.pdf Description: DIODE ZENER 3.6V 500MW DO204AH
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 24 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 µA @ 1 V