1N5229C-TR
1N5229C-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
1n5221.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 4.3V 500MW DO204AH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.3 V
Impedance (Max) (Zzt): 22 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5229C-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 4.3V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.3 V, Impedance (Max) (Zzt): 22 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote 1N5229C-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5229C/TR 1N5229C/TR Hersteller : Microchip Technology 1N5221%20-%201N5281B.pdf Description: DIODE ZENER 4.3V 500MW DO204AH
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TA)
Impedance (Max) (Zzt): 22 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA