1N5233BDO35
1N5233BDO35 Microsemi Corporation
1N5221%20-%201N5281B%2C%20e3%20DO-35.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: DIODE ZENER 6V 500MW DO204AH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6 V
Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 3.5 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5233BDO35 Microsemi Corporation
Description: DIODE ZENER 6V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6 V, Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 3.5 V.
Weitere Produktangebote 1N5233BDO35
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5233B (DO-35) 1N5233B (DO-35) Hersteller : Microsemi Corporation 1N5221%20-%201N5281B%2C%20e3%20DO-35.pdf Description: DIODE ZENER 6V 500MW DO35
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms
Power - Max: 500 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 3 V