1N5250B-TAP
1N5250B-TAP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
1n5221.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 20V 500MW DO204AH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V
Impedance (Max) (Zzt): 25 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 15 V
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5250B-TAP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 20V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V, Impedance (Max) (Zzt): 25 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 15 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5250B-TAP 1N5250B-TAP Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1n5221.pdf Description: DIODE ZENER 20V 500MW DO204AH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C
Impedance (Max) (Zzt): 25 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
auf Bestellung 10796 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
1N5250B-TAP 1N5250B-TAP Hersteller : Vishay Semiconductors 1n5221.pdf Zener Diodes 20 Volt 0.5W 5%
Mindestbestellmenge: 3
1N5250B-TAP
Produktcode: 155661
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
1n5221.pdf Verschiedene Bauteile > Other components 3
Produkt ist nicht verfügbar
1N5250B-TAP 1N5250B-TAP Hersteller : Vishay 1n5221.pdf Diode Zener Single 20V 5% 500mW 2-Pin DO-35 Ammo